Blog
>

Dzielnice Wrocławia – gdzie warto kupić mieszkanie?

Wybór mieszkania to często decyzja na całe życie. Planując zamieszkanie w tak dużym mieście, jak Wrocław, pod uwagę należy wziąć wiele aspektów, związanych z komunikacją, dojazdem do pracy, okolicą, bliskością szkół, miejsc rozrywki czy usług medycznych. Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu i które dzielnice stolicy Dolnego Śląska cieszą się obecnie największą popularnością?

Wrocław – miejsce idealne do życia

Rosnąca liczba inwestycji deweloperskich na terenie Wrocławia, jak również jego najbliższych okolic, potwierdza wysoką pozycję miasta w zestawieniu najlepszych miejsc do zamieszkania w Polsce. Mieszkańcy doceniają przede wszystkim:

    doskonałe skomunikowanie Wrocławia z innymi dużymi miastami w kraju,
  • dynamikę biznesowego i akademickiego rozwoju miasta,
  • bezpieczeństwo, czystość oraz dużą ilość zieleni,
  • liczne atrakcje turystyczne oraz bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową,
  • bliskość szerokiej bazy usług medycznych, handlowych czy rekreacyjnych.

Które dzielnice Wrocławia cieszą się największą popularnością?

Odpowiedź na pytanie, dlaczego warto kupić mieszkanie na Sołtysowicach, Krzykach czy w Śródmieściu, otrzymamy, analizując najważniejsze atuty poszczególnych rejonów Wrocławia. Które z nich obecnie cieszą się największym zainteresowaniem?


Sprawdź naszą ofertę

Nowe mieszkania Wrocław

Krzyki

Od lat Krzyki należą do najchętniej wybieranych dzielnic Wrocławia, jeśli chodzi o rodziny z dziećmi. Spokój i dużo zieleni dają szerokie możliwości wypoczynku, a dobre skomunikowanie z centrum miasta zapewnia łatwy dojazd do szkoły, pracy oraz ułatwia korzystanie z usług medycznych czy miejskich atrakcji.

Fabryczna

Rejon wybierany szczególnie chętnie przez studentów oraz pracowników dużych firm, ze względu na lokalizację, bliskość uczelni wyższych oraz wrocławskich biurowców. W tej części miasta działa również spora liczba centrów handlowych.

Psie Pole

Jedna z najbardziej oczywistych odpowiedzi na pytanie o to, gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu. Potencjał inwestycyjny tej dzielnicy Wrocławia jest obecnie doceniany zarówno przez deweloperów, jak i klientów zainteresowanych mieszkaniami w takich rejonach jak Sołtysowice czy Karłowice. Dynamiczna rozbudowa Psiego Pola oraz jego charakterystyczna, niska zabudowa z dużą ilością drzew, parków i ścieżek spacerowych, wpływają na rosnącą popularność wśród inwestorów zainteresowanych mieszkaniem w spokojnej okolicy.

Śródmieście

Centrum przyciąga nie tylko dostępem do różnego rodzaju usług i szybką komunikacją z pozostałymi częściami miasta, ale także bliskością terenów nadrzecznych w rejonie tzw. Starej Odry. Wybór mieszkania w tej części Wrocławia zapewnia łatwy dostęp do bogatej oferty kulturalno-rozrywkowej oraz usługowej, znajdującej się w okolicach rynku.

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Sołtysowicach?

Spośród wszystkich opisanych powyżej miejsc, szczególną uwagę warto zwrócić na nowe mieszkania na Osiedlu Meteos, zbudowanym przez firmę Comodomo na wrocławskich Sołtysowicach. Największym atutem tej lokalizacji jest bez wątpienia połączenie spokojnej, pełnej zieleni okolicy, z bliskością wszystkich niezbędnych usług, bogatą ofertą kulturalno-edukacyjno-rozrywkową oraz doskonałą komunikacją. Szeroki wybór lokali o zróżnicowanym metrażu oraz funkcjonalnym rozkładnie sprawia, że każdy, kto poszukuje komfortowego mieszkania na Sołtysowicach, znajdzie tutaj coś dla siebie.

Niewiele jest we Wrocławiu budynków, które w przystępnej cenie tak
rzetelnie dbają o wygodę lokatorów.