Blog
>

Jak kupić nowe mieszkanie we Wrocławiu?

Od wielu lat sprzedaż mieszkań, w stolicy Dolnego Śląska, nieustannie rośnie. Najpopularniejsze są nowe mieszkania. Wrocław jest bowiem miastem, które nieustannie się rozwija i celem imigracji mieszkańców z mniejszych miejscowości. O czym jednak musimy pamiętać, jeśli chcemy kupić mieszkanie?

Rynek pierwotny

Przede wszystkim powinniśmy oszacować budżet. Dużo lepszym rozwiązaniem jest rynek pierwotny, gdzie kupimy nowe mieszkania w korzystnych lokalizacjach i według najnowszych technologii. W nowym budynku wszystko jest objęte gwarancją. Zwykle też nie są wymagane żadne większe inwestycje. Obiekt ma również niższe koszty eksploatacyjne, ponieważ podczas budowy brano pod uwagę nowoczesne materiały i oszczędności energii. Kolejną zaletą nowego mieszkania jest możliwość finansowania. Deweloperzy są przygotowani na to, że duża część kupujących polega na pożyczce hipotecznej i nie ma problemu z ustaleniem warunków finansowania projektu, aby umożliwić klientom korzystanie z finansowania hipotecznego. Jeśli już zdecydowałeś się na nowe mieszkanie, powinieneś rozważyć, na jakim etapie zawierasz umowę - czy to na podstawie planów, czy po zakończeniu projektu. Kolejną zaletą jest stosunkowo duży wybór. Jeśli nie wiesz, jak go dokonać i gdzie szukać mieszkań do porównania skorzystać możesz z naszej pomocy. Nasi konsultanci przedstawią ci najatrakcyjniejsze oferty, dostosowane do twoich możliwości i potrzeb.

Umowa

Umowa, którą podpiszesz z deweloperem, zależy od fazy budowy budynku. Jeśli deweloper nie ma jeszcze szczegółowo wypełnionego prospektu inwestycyjnego (czasami nie jest zależne tylko od niego) możemy podpisać umowę rezerwacji. Jeśli już ma aktualny prospekt to podpisze z Tobą tzw. Umowę Deweloperską u kancelarii notarialnej, a po zakończeniu inwestycji podpisze kolejną umowę przenoszącą własność.

Jeśli wybrałeś mieszkanie w gotowym budynku, podpiszesz umowę kupna. Jednak sprzedawca najprawdopodobniej będzie wymagał opłaty rezerwacyjnej przed zawarciem umowy zakupu. Prosimy o uważne przeczytanie umowy przed jej podpisaniem. Jeśli coś jest niejasne, poproś sprzedawcę o wyjaśnienie, najlepiej na piśmie. Rozważ najgorsze scenariusze i sprawdź, czy i jak są traktowane w umowie. Umawiające się strony muszą być dokładnie określone w każdej umowie. Osoba prawna rejestruje nazwę firmy, siedzibę, numer identyfikacyjny i dane dotyczące jej rejestracji w rejestrze handlowym, a także dane osoby, która podpisuje umowę z firmą. Osoba fizyczna podaje w umowie swoje dane personalne.

Następny artykuł określa przedmiot umowy, w tym przypadku mieszkanie. Umowa powinna zawierać: numer lokalu mieszkalnego, piętro budynku, adres i numer domu (jeśli już przydzielono), odpowiedni obszar katastralny, do którego należy dom i grunt, numer działki i współwłasność części wspólnych budynku i gruntu wyrażone jako ułamek. A także szczegóły mieszkania (na załączniku graficznym): liczba pokoi, ich powierzchnie i granice (przedpokój, sypialnia itp.) , akcesoria i jego wymiary (balkon, pomieszczenie gospodarcze), całkowita powierzchnia użytkowa, wyposażenie: od instalacji wewnętrznych, przez drzwi, okna do wyposażenia łazienki i urządzenia sanitarne. Podobnie wspólne obszary powinny zostać określone w Standardzie wykonania.

Niewiele jest we Wrocławiu budynków, które w przystępnej cenie tak
rzetelnie dbają o wygodę lokatorów.