Blog
>

Rynek nieruchomości we Wrocławiu

Wrocław to wspaniałe miasto, w którym wiele się dzieje. Przeprowadzają się tutaj osoby z okolicy, ale również z innych części Polski czy Świata. Niektórzy przyjeżdżają na studia i zostają, a inni przybywają w poszukiwaniu pracy. Teatry, muzea, restauracje, dyskoteki, mnóstwo zabytków i ciekawych miejsc do zobaczenia – każdy odnajdzie w tym mieście coś dla siebie! W końcu Wrocław to miasto spotkań.

Ponieważ jednak jest to miasto intensywnie się rozwijające, potrzebne są także nowe mieszkania. Wrocław nieustannie się rozbudowuje, dostosowując do potrzeb kolejnych mieszkańców. Co warto wiedzieć o rynku nieruchomości w tym mieście i o nowych inwestycjach?

Zapotrzebowanie na nowe mieszkania

Rynek nieruchomości we Wrocławiu stale się rozwija. Trudno się dziwić, ponieważ przybywa osób bardzo zainteresowanych zakupem nowego mieszkania w świetnej lokalizacji. Przybywa mieszkańców, a każdy chciałby po pewnym czasie wynajmowania osiąść gdzieś na stałe i zdobyć coś swojego. W nowe mieszkania inwestują przede wszystkim młode osoby, które chcą być pierwszymi właścicielami jakiejś nieruchomości. Nadal popularne są jednak oczywiście mieszkania z rynku wtórnego, choć czasami okazuje się, że te nowe są sporo tańsze.

Większe zainteresowanie, rosnące ceny

Wzrost ceny mieszkań obserwowany jest w całej Polsce. Tendencja ta nie ominęła również Wrocławia. Eksperci podają jednak uspokajające informacje na przyszłość – ceny w roku 2020 nie będą już szybko rosnąć, a sytuacja na rynku mieszkań ustabilizuje się. Warto jednak wiedzieć skąd wynika uprzedni wzrost i z jakimi problemami w tej sferze zmaga się Wrocław. Przede wszystkim słaba dostępność gruntów w centrum miasta powoduje, że nawet te droższe mieszkania znajdują nabywców. Polacy wolą bowiem nadal inwestować w zakup czegoś dla siebie, zamiast przeznaczać pieniądze na wynajem. Na zakup mieszkania dla siebie nawet za duże pieniądze pozwalają udzielane w bankach kredyty. Wystarczy posiadać pewien wkład własny. W związku z tym jednak ceny wcale nie muszą spadać, a wręcz niektórzy mogą pozwolić sobie na ich podbicie.

Nowe mieszkania we Wrocławiu

Rynek nieruchomości we Wrocławiu jest dobrze rozwinięty i obejmuje zarówno mieszkania z rynku wtórnego, jak i z rynku pierwotnego. Nowe inwestycje cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ budownictwo jest nowoczesne i dobrze dopasowane do współczesnych czasów. Jasne, przestronne mieszkania, doskonała lokalizacja, sporo zieleni wokół – wszystko to są zalety obecnych inwestycji. Takie atuty posiada między innymi Osiedle Meteos we Wrocławiu, które właśnie powstaje. Warto wybierać wśród nowych ofert. Osiedle zaprojektowane jest według wytycznych dotyczących zużywania energii do ogrzewania, które będą obowiązywać za kilka lat. Koszty eksploatacyjne będą na jednym z najniższych we Wrocławiu. Osiedle METEOS będzie wyposażone w monitory znajdujące się na każdym piętrze, informujące użytkowników o aktualnej prognozie pogody.

Jest to zatem doskonały okres, żeby coś nabyć. Wrocław jest pod tym względem wypełniony ofertami, ale na pewno nie wszystkie są równie warte zainteresowania. Jest to z pewnością miasto, w którym warto zamieszkać i które oferuje szereg możliwości każdej osobie. Nic dziwnego, że tak wiele osób pragnie osiedlić się tam na stałe. I Ty możesz być jedną z nich!

 

Niewiele jest we Wrocławiu budynków, które w przystępnej cenie tak
rzetelnie dbają o wygodę lokatorów.